Speakers


Prf. Dr. C. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN
BASİFED Başekonomisti
Prf. Dr. C. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN
İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nde tam zamanlı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Küçüközmen iş yaşamına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda başladı (1986). Jean Monnet bursuyla gittiği Loughborough Üniversitesi’nden Avrupa İktisadı ve Finans üzerine yüksek lisans derecesini “Mevduat Sigortası” konulu tezi ile aldı (1996). TCMB nezdinde faaliyet gösteren Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda görev yaptı (1996-1997). TCMB’den araştırma bursu kazanarak 1997 yılında gittiği Exeter Üniversitesi’nden “Hisse Senedi Getirilerinin Dağılımı ve Riske Maruz Değere (Var) Etkileri” konulu teziyle doktora derecesini aldı (2000). BDDK’da Risk Yönetimi Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı (2000-2005).
Gülnihal EREN
Diş Hekimi & İnfluencer
Gülnihal EREN
8 Haziran 1984 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bir dönem Amerika Birleşik Devletleri’nde akademik çalışmalar yaptı ve Boston’da yaşamını sürdürdü. 2012 yılında doktorasını tamamladı. 2018 yılında doçent oldu. Diş eti hastalıkları alanında eşi ile birlikte klinik işletmektedir. Kendisi aynı zamanda sosyal medya içerik üreticisidir. Birbirinden farklı içerikleriyle binlerce kişilik kitlesine ulaşmaktadır.
Banu AKYILDIZ
İş İnsanı & Co-Founder
Banu AKYILDIZ
Rize doğumlu olan Banu Akyıldız, sonrasında İstanbul’a gelerek ilkokuldan yüksek lisansa kadar tüm eğitimini İstanbul’da tamamlıyor. Çalışma hayatına bir eğitim kurumunda henüz 17 yaşında iken ofis görevlisi olarak başlayan ve 22 yıl aynı kurumda çalışarak yöneticiliğe kadar yükseldikten sonra kurumsal hayattan kendi işini yapma sürecine geçmesi şirketten ayrılması ile başlıyor. Kendisi gibi düşünen farklı disiplinlerdeki 4 arkadaş bir araya gelip ne iş yapmaları gerektiğini düşünürken, Defender marka araçlara olan ilgileri onları bu yola sokuyor. Globaldeki Defender üreticileri ve Defender araçları tekrar restore eden gruplarla görüştükten, 2019 yılında VLC Atelier şirketini kurdular.
Taylan KÜMELİ
Beslenme ve Diyet Uzmanı
Taylan KÜMELİ
1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden dereceyle mezun oldu. 1986 - 88 yılları arasıda ODTÜ Gıda Mühendisliği fakültesinde “Gıda Katkı Maddelerinin İnsan Sağlığına Etkileri” adlı çalışmasıyla uzman diyetisyen ünvanını aldı. 1999 yılına kadar yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli hastaneler, kurumlarda uzman diyetisyen olarak görev yaparken akademik kariyeriyle ilgili eğitimine devam etti.2000 yılının Ağustos ayında TKTaylight Beslenme ve Danışmanlık Merkezini kurdu. Klinik diyetisyenliği çalışmalarında; kilo verme - kilo alma, hastalıklarda beslenme, hamile - emziren beslenmesi, yaş gruplarına göre beslenme, fonksiyonel besinler konusunda binlerce danışana danışmanlık hizmetleri yaptı / yapmaktadır.
Selin GÜROL
C. Senfonisi Klarnet Sanatçısı
Selin GÜROL
1990 yılında İstanbul’da doğan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası klarinet sanatçısı Selin Gürol, klarinetin “güler yüzlü, başarılı genç kuşak temsilcisi” ve “ilham perisi” olarak anılmaktadır. Aynı zamanda dünyanın önde gelen klarinet markaları olan “Henri Selmer Paris” ve “Vandoren Paris”in sponsorluğu altında resmi sanatçıları olup, “TEDx MEFUniversity 2022” performans sanatçılarından biridir. Lise eğitimini 2009 yılında burslu olarak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları’nda Selen Özyıldırım’ın sınıfında, lisans eğitimini 2013 yılında Nice Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Michel Lethiec’in sınıfında tamamlamıştır.
Aysu TÜRKOĞLU
Ultra Maraton Sporcusu
Aysu TÜRKOĞLU
2 Mayıs 2001 tarihinde Bodrum’da dünyaya geldi.2019 yılında Bodrum Fen Bilimleri Lisesinden mezun oldu. Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümünde 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.Yüzmeye ablasından örnek alıp, ilk olarak 7 yaşında Bodrum Spor Yüzme Kulübü’nde başladı.14 yaşında da yüzmenin açık su branşıyla devam etti.Genel olarak 5-7,5-10 kilometrelik mesafelerde yarışmaktadır.İlk katılmış olduğu uluslararası Aquamasters yüzme yarışmasında 6 Km’lik parkurda kadınlar klasman 1.si oldu. 2022 Temmuz ayının 29’u 30’a bağlayan gecesinde İngiltere ile Fransa arasında bulunan Manş Denizini 16 saat 28 dakika ve 60 kilometre yüzerek geçen en genç Türk sporcusu oldu. Aysu Türkoğlu, Kuzey İrlanda ile İskoçya arasındaki Kuzey Kanalı’nı yüzerek geçen ilk Türk kadın ve en genç Türk sporcu oldu.
Korzay KOÇAK
Mentalist
Korzay KOÇAK
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Ayrıca, Rapid Hypnosis Igor Ledochowski, JHA Modern Hypnosis Training ve James Tripp Hypnosis Training Toronto gibi hipnoz eğitimlerine katılmıştır. Uzun yıllar boyunca mentalizm sanatı üzerinde çalışmalar yapan bir profesyoneldir. İkna, manipülasyon ve beden dili konularında derinlemesine araştırmalar yapmıştır. Bugün, insanların zihinlerinde yarattığı etki üzerine gerçeküstü eylemler sunmaktadır. Mental masking konusunda uzmanlaşmış olan Korzay Koçak, insanları huzurlu yaşamaktan geri tutan her türlü engeli ortadan kaldırmak için rehberlik yapmaktadır.
Andaç YEŞİLYURT
Diyetisyen
Andaç YEŞİLYURT
22 Nisan 1983 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Ankara’da tamamlamış, ardından 2008 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılından beri İzmir Alsancak’da kendi ofisinde beslenme ve mutfak konusunda danışmanlık yapmaktadır. Kendini geliştirmek için California’ya giderek Dünyanın en iyi aşçılık okullarından biri olan ‘Culinary Institute of America’ da sağlıklı mutfaklar kursuna katılmıştır. Bu konudaki deneyimlerini kendi ofisinin içinde özel olarak planladığı mutfakta çekimler yaparak Youtube kanalında paylaşmaktadır. Mesleğine duyduğu sevgi ile sürekli yenilikler ve araştırmalar peşinde koşmaya devam etmektedir
Tolga AKIŞ
Founder-CCO
Tolga AKIŞ
13 Ağustos 1984 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı ve ardından medyada iş hayatına başladı.Çeşitli reklam ajanslarında uzun yıllar görev yaptı. 2017 yılında kendi dijital ajansı olan Hypers.co ‘yu kurdu. Reklam alanında başarılı çalışmalar yapan Akış, birçok ünlü isimle birlikte çalışıyor. 2022 yılında Ankara ve Bursa ‘da düzenlenen TEDx konuşmalarına katılmış ve yaptığı konuşmalarla izleyicinin beğenisini toplamıştır.
Tarih & Saat

28 Ekim 2023
10:00 - 18:00

Konum

İzmir Ekonomi Üniversitesi
Konferans Salonu

00 DAYS
00 HOURS
00 MINS
00 SEC